Przeglądarka nie obsługuje plików flash.
Profilaktyka

PROFILAKTYKA - skuteczne zapobieganie

   Usunięcie kamienia nazębnego jest bardzo ważnym zabiegiem wykonywanym przed podjęciem dalszego leczenia stomatologicznego. Obfite złogi nazębne często ukrywają problemy próchnicze i uniemożliwiają lekarzowi przegląd jamy ustnej. Kamień nazębny powstaje pod i nad dziąsłami i stanowi środowisko dla rozwijających się bakterii. Kamień tworzy się ze związków mineralnych zawartych w ślinie, a jego powstawanie może mieć różną intensywność u poszczególnych osób. Skutkiem gromadzenia się tego twardego osadu mogą być choroby dziąseł np. paradontoza – która prowadzi do utraty zębów, czy próchnica.

   Aby tego uniknąć, należy odpowiednio często (w zależności od wskazań) oczyszczać zęby w gabinecie stomatologicznym. Każdy scaling kończony jest polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów.

W celu zapoznania się z zabiegiem, prezentujemy sprzęt stomatologiczny używany podczas zabiegu i potencjalne/przykładowe efekty, które można uzyskać. Należy jednak pamiętać, że efety uzależnione są od wielu osobistych uwarunkowań, jednakże czystość i higiena nie zawsze może być mierzona zmianą koloru zębów.

 

 

    piaskowanie-kavo.jpg piaskowanie.jpg