NOWOŚCI

Nowości

Naszym specjalistom w pracy pomaga zaawansowana technologia,

Przykładem nowoczesnego urządzenia, które daje nam szerokie możliwości zastosowania jest skaner wewnatrzustny.

Do czego służy? Jak może pomóc w Państwa leczeniu?

Cyfrowy skaner 3D umożliwia pobranie w ciągu kilku minut wirtualnego wycisku bez użycia masy wyciskowej. Dzięki temu już na wstępnej konsultacji, przed rozpoczęciem leczenia, otrzymujemy model 3D uzębienia pacjenta na ekranie komputera. Na podstawie wirtualnego modelu diagnostycznego lekarz jest w stanie szybciej i z dużo większą precyzją analizować stan uzębienia i wykrywać nieprawidłowości wymagające leczenia. W dokładny sposób można zaplanować leczenie protetyczne czy implantologiczne tak, aby dało jak najlepsze efekty. Komputerowy model zębów może zostać szybko wysłany do laboratorium w celu wykonania prac protetycznych. W protetyce skaner 3D pozwala w wielu wypadkach zastąpić tradycyjne wyciski, pobierane w celu wykonania uzupełnień protetycznych (koron, licówek). Wirtualny wycisk odznacza się dużo większą precyzją niż tradycyjny model uzębienia. Dzięki temu leczenie przeprowadzane jest w małoinwazyjny sposób i daje trwałe efekty. Skanowanie wewnątrzustne jest szybkie, bezbolesne i nie powoduje u pacjenta odruchu wymiotnego.

W naszym gabinecie wykonujemy pełną diagnostykę stomatologiczną przy pomocy aparatu rentgenowskiego – zdjęcia 2D pantomograficzne, a także tomografię komputerową 3D.

Tomografia 3D to nowoczesne, nieinwazyjne i bardzo precyzyjne badanie, pozwalające na zobrazowanie wszystkich struktur szczęki, żuchwy, stawów skroniowo – żuchwowych, twarzoczaszki oraz zatok.

 

Zalety tomografii 3D:

  • minimalna dawka promieniowania rentgenowskiego,
  • krótki czas badania i szybkie wyniki,
  • wyjątkowa precyzja otrzymanych obrazów.

Tomografia 3D jest badaniem niezbędnym m.in. w diagnostyce chorób i zaburzeń stomatologicznych, planowaniu leczenia oraz kontrolowaniu jego efektów. Wykonuje się ją w celu rozpoznania oraz oceny stopnia zaawansowania próchnicy, okołowierzchołkowych zmian zapalnych, diagnostyki wad zgryzu, chorób przyzębia oraz ubytków kostnych w szczęce i/lub żuchwie. Znajduje zastosowanie w planowaniu leczenia endodontycznego, protetycznego, ortodontycznego oraz implantologicznego, a także przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie twarzoczaszki.