Endodoncja

Endodoncja mikroskopowa = leczenie kanałowe

To ta część stomatologii, w której wiedza i doświadczenie naszego zespołu, kompleksowa diagnostyka oraz specjalistyczny sprzęt współgrają ze sobą idealnie.

Ratujemy nawet te zęby, które wydawałoby się, że kwalifikują się do usunięcia, bo każdy uratowany i wyleczony korzeń zęba jest jak naturalny implant. Są one później idealnym filarem przy odbudowach protetycznych. Robimy to w jeden dzień!

Leczenie kanałowe obejmuje problemy związane z chorobami miazgi zębów, a ich przyczyną najczęściej są:

  • ubytki próchnicze i ubytki klinowe
  • mechaniczne urazy i pęknięcia
  • parodontoza (zbyt głębokie kieszonki dziąsłowe)

By zmaksymalizować precyzję, dającą bezpieczeństwo i gwarancję sukcesu, wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i specjalistyczne oprzyrządowanie.

Aby jak najdokładniej opracować i oczyścić kanały korzeniowe stosujemy specjalny endometr wyposażony w system pomiaru długości kanału – wiąże się to z bezpieczeństwem i dokładnością pracy. Wypełnienie kanałów musi być szczelne i dokładne – stosując urządzenie do wtłaczania ciepłej gutaperki osiągamy niezawodną jakość wypełnienia kanałów korzeniowych.

Endodoncja z wykorzystaniem urządzeń powiększających to dynamicznie rozwijająca się metoda. Zabieg wykonywany pod mikroskopem, w odczuciu pacjenta, niemalże nie różni się od standardowego leczenia kanałowego. Dla lekarza stomatologa różnica jest ogromna. Poprzez powiększenie i oświetlenie pola zabiegowego, możliwe jest obejrzenie niewykrywalnych wcześniej struktur, wizualizację kanałów korzeniowych, dostrzeżenie przewężeń. Wiedza zdobyta dzięki tak wnikliwej obserwacji ma decydujący wpływ na efekty leczenia – wyraźnie zmniejsza ryzyko powikłań.

Powtórne leczenie kanałowe (reendo) to nasza mocna strona.

Dotychczas leczenie to kojarzono z długotrwałym, nieprzyjemnym i bolesnym doświadczeniem. W naszym gabinecie stomatologicznym znieczulamy i działamy z największą troską i precyzją tak, aby pacjent zapamiętał zabieg jako bezbolesny.

Wskazania do powtórnego leczenia kanałowego:

  • nieprawidłowo lub nie do końca wypełnione kanały
  • kanały, w których pozostawiono złamane narzędzia
  • kanały, w których pozostawiona jest martwa miazga
  • kanały, w których wokół korzenia występuje przewlekły stan zapalny (czarna plama w okolicy wierzchołka)
  • zęby leczone amputacyjnie

Wykorzystując wiedzę lekarzy i nowoczesny sprzęt w Dentilux możemy przeprowadzić takie leczenie.