Postaw na nowoczesne leczenie

Implanty są obecnie najnowocześniejszą formą rekonstrukcji braków w uzębieniu. Implantami nazywamy wszczepy (najczęściej tytanowe), trwale łączące się z kością. Implanty pozwalają na odtworzenie wyglądu i funkcji naturalnych zębów. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi implanty minimalizują zanik kości, nie wymagają szlifowania zdrowych, sąsiednich zębów, poprawiają jakość i komfort życia.

Przy planowaniu leczenia najważniejszą rzeczą jest pożądany efekt końcowy, od którego zależy jakie uzupełnienie ma być wykonane – stałe, ruchome, przykręcane czy cementowane. Każde z tych rozwiązań wymaga innego postępowania, doboru odpowiedniej liczby, typu i rozmieszczenia implantów.

Zapraszamy na konsultację, na której spróbujemy wspólnie stworzyć najwłaściwszy dla Państwa plan leczenia.

Konsultacja implantologiczna pozwala na określenie warunków do implantacji na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Jeżeli warunki kostne pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu, ustalany jest plan leczenia. Wszystkie zdjęcia potrzebne do pełnej diagnostyki można wykonać na miejscu w naszym gabnecie. Wszczepianie implantów to w pełni przewidywalny zabieg, stosowany w stomatologii od wielu lat.

Ciągły rozwój implantologii pozwala na minimalizowanie wszelkich zagrożeń. Implanty założone w dobrym gabinecie stomatologicznym mogą służyć pacjentowi od kilkunastu do kilkudziesięciu lat. Bardzo często przez resztę życia pacjent nie ma potrzeby ingerowania we wszczepione implanty. Po konsultacji i analizie zdjęć diagnostycznych (OPG, TK) proponujemy naszym pacjentom najlepsze, indywidualnie dobrane do ich potrzeb rozwiązanie: implanty oraz system mostów oparty na implantach.

Dziś brak zębów już nie oznacza utraty komfortu jedzenia, beztroskiego uśmiechania się, czy swobodnego mówienia. Jeśli proteza nie daje o sobie zapomnieć i stale musi być kontrolowane jej ułożenie, w Dentilux mamy idealne rozwiązanie – wspomniany wcześniej system mostów na implantach lub proteza osadzona na implantach, dających stabilność i komfort użytkowania. Większość pacjentów zawsze odczuwa pewne obawy związane z bólem, jaki mógłby im doskwierać podczas zabiegu wszczepienia implantów. Chcemy abyś poczuł się pewnie, byś cieszył się naturalnym uśmiechem i możliwością jedzenia tego, co lubisz.

Nasz zespół gwarantuje komfort i przyjazną atmosferę swoim pacjentom nie tylko podczas wszczepiania implantów, ale również w trakcie innych zabiegów –  to czyni nasz gabinet wyjątkowym miejscem. Miejsce i ludzie, do których chce się wracać.

Wizyty kontrolne

Każdy inaczej przechodzi okres tuż po zabiegu, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego pacjenta. Dbamy, aby profesjonalne podejście i troska o pacjenta trwała nie tylko w trakcie zabiegu, ale również długo po nim.

W zależności od potrzeb, ustalane są kolejne wizyty kontrolne, na których specjalista z Dentilux kontroluje prawidłowy przebieg każdego kolejnego etapu implantacji i odbudowy protetycznej. Jeszcze przed zabiegiem przekazujemy pacjentowi pakiet informacji, w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu i jak postępować po jego zakończeniu.