IMPLANTOLOGIA

Postaw na nowoczesne leczenie

Implanty są obecnie najnowocześniejszą formą rekonstrukcji braków uzębienia. Implantami nazywamy wszczepy, najczęściej tytanowe trwale łączące się z kością. Implanty przywracają wygląd, funkcje i wrażliwość naturalnych zębów. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi implanty minimalizują zanik kości, nie wymagają szlifowania zdrowych zębów, zachowują stosowny do wieku wygląd, dają większą pewność siebie, poprawiają jakość i komfort życia.

Przy planowaniu leczenia najważniejszą rzeczą jest planowany efekt końcowy tzn. jakiego typu uzupełnienie ma być wykonane – stałe, ruchome, przykręcane czy cementowane.

Każde z tych rozwiązań wymaga innego postępowania, dobieramy odpowiednią liczbę, typ i rozmieszczenie implantów. Zapraszamy na konsultację na której spróbujemy wspólnie stworzyć najlepszy dla Państwa plan leczenia. Konsultacja implantologiczna pozwala na określenie warunków do implantacji, na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Jeżeli warunki kostne pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu, ustalany jest plan leczenia.Wszystkie zdjęcia potrzebne do pełnej diagnostyki  można wykonać na miejscu w naszym gabnecie. Wszczepianie implantów to w pełni przewidywalny zabieg, stosowany w stomatologii od wielu lat.

Ciągły rozwój implantologii pozwala na minimalizowanie wszelkich zagrożeń. Implanty założone w dobrym gabinecie stomatologicznym mogą służyć pacjentowi od kilkunastu do kilkudziesięciu lat, bardzo często przez resztę życia pacjent nie ma potrzeby ingerowania we wszczepione implanty. Po konsultacji i analizie cyfrowej diagnostyki proponujemy naszym Pacjentom, najlepsze, indywidualnie dobrane do ich potrzeb, rozwiązanie: implanty oraz system mostów oparty na implantach.

Brak zębów, dziś już nie oznacza utraty komfortu jedzenia, beztroskiego uśmiechania się, czy swobodnego mówienia. Jeśli Twoja proteza nie daje Ci o sobie zapomnieć i stale musisz kontrolować jej ułożenie, w  Dentilux mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – wspomniany wcześniej system mostów na implantach lub proteza osadzona na implantach, dających stabilność i komfort użytkowania. Większość Pacjentów zawsze odczuwa pewne obawy związane z bólem, jaki mógłby im doskwierać podczas zabiegu wszczepienia implantów.Chcemy byś poczuł się pewnie, byś cieszył się naturalnym uśmiechem i możliwością jedzenia tego co lubisz.

Nasz zespół gwarantuje komfort i przyjazną atmosferę swoim Pacjentom nie tylko podczas wszczepiania implantów, ale również w trakcie innych zabiegów i to czyni nasze wyjątkowymi. Miejsce i ludzie, do których chce się wracać.

Wizyty kontrolne

Każdy inaczej przechodzi okres tuż po zabiegu, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego Pacjenta. Dbamy, aby profesjonalne podejście i troska o Pacjenta trwała nie tylko w trakcie zabiegu, ale również długo po nim.

W zależności od potrzeb, ustalane są kolejne wizyty kontrolne, na których specjalista z Dentilux kontroluje poprawność każdego kolejnego etapu implantacji i odbudowy protetycznej. Jeszcze przed zabiegiem przekazujemy Pacjentowi pakiet informacji w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu i jak postępować po jego zakończeniu.