Chirurgia

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy zajmą się Państwem z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu. Działamy bez bólu i bez stresu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, kompleksowej diagnostyce i najnowocześniejszemu sprzętowi specjalistycznemu jesteśmy przekonani o powodzeniu wykonywanych zabiegów.

Przed każdym zabiegiem niezbędna jest konsultacja chirurgiczna – to pierwsza wizyta, na której kompleksowo diagnozujemy problem, z którym zgłosił się do nas pacjent, a następnie przygotowujemy precyzyjny plan leczenia.

Resekcja wierzchołków korzeni

Polega na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z przewlekłymi zmianami okołowierzchołkowymi. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia.

Radektomia i hemisekcja

To usunięcie połowy zęba wraz z jednym korzeniem. W jamie ustnej pozostaje druga połowa, która pozwala na rekonstrukcję zęba za pomocą korony. Ząb taki może też być filarem mostu protetycznego.

Ekstrakcja

Polega na usunięciu zęba z zębodołu. Zabieg ten wykonywany jest w naszym gabinecie całkowicie bezboleśnie.

Podniesienie dna zatoki

Zabieg wykonywany w przypadku, gdy w miejscu planowanego implantu lub kilku implantów jest zbyt cienka warstwa kości i trzeba ją uzupełnić materiałem kościozastępczym.

Ekstrakcja zatrzymanych zębów

Zabieg ten przeprowadza się, gdy ząb nie może się prawidłowo wyrżnąć i przyjąć właściwego ustawienia w łuku zębowym. 

Recesje

Recesje dziąsłowe, czyli obniżenie dziąseł z jednoczesnym odsłonięciem korzeni zębów są coraz częstszym problemem u naszych pacjentów. Chirurgiczne zabiegi przywracające prawidłową linię dziąseł stały się bardzo istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach zwraca się uwagę nie tylko na kształt i kolor zębów, ale także na ich proporcję i relację względem zdrowego dziąsła.

Periodontologia

Periodontologia zajmuje się problemami dziąseł, oferujemy wiele możliwości leczenia dla naszych pacjentów

Badania wykazują że prawie każda osoba dorosła doświadcza choroby przyzębia. W początkowej fazie objawia się ona zapaleniem powierzchownej tkanki, czyli dziąsła lecz nieleczona najczęściej przechodzi w zapalenie przyzębia, które obejmuje głębiej położone struktury co w konsekwencji prowadzi do patologicznej ruchomości zębów i powolnej ich utraty.

Objawy, które powinny zaniepokoić pacjenta to przede wszystkim:

  • krwawienie dziąseł, obrzęk dziąseł, zaczerwienienie,
  • nieprzyjemny zapach z ust,
  • w zaawansowanych przypadkach ruchomość zębów