Stomatologia dziecięca

Dzieci to nasi najukochańsi pacjenci.

Jeżeli szukają Państwo wyjątkowego miejsca, w którym dziecko zostanie otoczone profesjonalną opieką stomatologiczną już od pierwszych miesięcy swego życia, to wybierając Dentilux, trafili Państwo idealnie! Możemy zagwarantować przyjazną atmosferę.

Każde dziecko od najmłodszych lat powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodów. Ból zęba nie powinien być powodem pierwszej wizyty, ponieważ dziecko nie będzie wówczas pozytywnie nastawione ani do lekarza, ani do zabiegu. Może się zrazić, co będzie skutkowało strachem i brakiem współpracy w przyszłości.

Wskazane jest, aby pierwsza wizyta odbyła się zaraz po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych. Stomatolog dziecięcy sprawdzi, czy rozwój jamy ustnej i twarzy przebiega prawidłowo, a rodzicom udzieli wskazówek dotyczących diety i higieny wyrzynających się zębów.

Najmłodszym proponujemy wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie naszych gabinetów, nowego sprzętu, a przede wszystkim naszego uśmiechniętego zespołu.

Pierwsza wizyta połączona jest z instruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu opieki stomatologicznej.

Szczególnie do dzieci kierujemy zabiegi profilaktyczne:

  • lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru,
  • lakowanie bruzd i szczelin,
  • nauka higieny jamy ustnej w gabinecie higienistki.

Leczymy zachowawczo zęby mleczne i stałe. Poza tradycyjnymi wypełnieniami specjalnie dla naszych małych pacjentów posiadamy kolorowe wypełnienia do stosowania w zębach mlecznych.

Doświadczony i uśmiechnięty personel medyczny, przyjemna atmosfera, nagrody po każdym zabiegu – to daje gwarancję, że Państwa dziecko chętnie do nas wróci.

Drogi Rodzicu pamiętaj, aby nie zaniedbywać mlecznych zębów swoich dzieci, gdzyż stan ich wpływa na pojawiające się uzębienie stałe.

  1. Ucz zdrowych nawyków żywieniowych.
  2. Regularnie kontroluj stan uzębienia.
  3. Pilnuj, aby Twoje dziecko prawidłowo dbało o higienę jamy ustnej.

Zapraszamy do kontaktu z personelem Dentilux, który pomoże Ci zatroszczyć się o zęby Twojego dziecka.