Stomatologia dziecięca

Dzieci to nasi najukochańsi pacjenci.

Jeżeli szukasz wyjątkowego miejsca, w którym Państwa dziecko w sposób profesjonalny ale przede wszystkim pełny życzliwości i ciepła, zostanie otoczone opieką stomatologiczną już od pierwszych miesięcy swego życia, to wybierając Dentilux, trafili Państwo idealnie!

Proponujemy Państwa dzieciom wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie naszego centrum, nowego sprzętu, a przede wszystkim naszego personelu.

Ból zęba nie powinien być powodem pierwszej wizyty, ponieważ dziecko nie będzie wówczas pozytywnie nastawione do nas i do tego co, chcemy próbować wykonać. Najczęściej zrazi się, a przecież nie musi tak być!

Dlatego zapraszamy na wizyty adaptacyjne. Pierwsza wizyta połączona jest z instruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu opieki stomatologicznej.

Szczególnie do dzieci kierujemy zabiegi profilaktyczne:

  • lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru,
  • lakowanie bruzd i szczelin,
  • nauka higieny jamy ustnej w gabinecie higienistki.

Leczymy zachowawczo zęby mleczne i stałe. Poza tradycyjnymi wypełnieniami specjalnie dla naszych małych pacjentów posiadamy kolorowe wypełnienia do stosowania w zębach mlecznych.

Doświadczony i uśmiechnięty personel medyczny, przyjemna atmosfera, bajki w TV, nagrody po każdym zabiegu – to daje gwarancję, że Państwa dziecko chętnie do nas wróci.

Każde dziecko od najmłodszych lat powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodów. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta odbyła się zaraz po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych. Stomatolog dziecięcy sprawdzi, czy rozwój jamy ustnej i twarzy przebiega prawidłowo, a rodzicom udzieli wskazówek dotyczących diety i higieny wyrzynających się zębów.

Uczymy maluchy prawidłowej higieny jamy ustnej, przekazując również cenne informacje ich rodzicom, aby wspólnie mogli podjąć wyzwanie dbania o zdrowe ząbki.

Systematyczność wizyt kontrolnych i szybka interwencja w razie zauważenia problemu są warunkiem uzyskania zamierzonego efektu, jakim jest zdrowy i piękny uśmiech naszych dzieci bez bólu i bez stresu.

Drogi Rodzicu pamiętaj, aby nie zaniedbywać mlecznych zębów swoich dzieci, gdzyż stan ich wpływa na pojawiające się uzębienie stałe.

  1. Ucz zdrowych nawyków żywieniowych.
  2. Regularnie kontroluj stan uzębienia.
  3. Pilnuj, aby Twoje dziecko prawidłowo dbało o higienę jamy ustnej.

Zapraszamy do kontaktu z personelem Dentilux, który pomoże Ci zatroszczyć się o zęby Twojego dziecka.